Siniat
( ilość produktów: 145 )Szukasz płyt Siniat Nida, systemu Solidtex lub płyt cementowych Bluclad w najlepszej cenie? W PSB Kwapisz oferujemy największe stany magazynowe systemów suchej zabudowy, sprzedaż hurtową oraz indywidualne wyceny projektowe dla firm i deweloperów. Kupuj oryginalne profile Nida, gładzie i płyty ogniochronne taniej niż u konkurencji z gwarancją szybkiej dostawy HDS. Kliknij, sprawdź aktualny cennik i zamów produkty Siniat – u nas profesjonalne doradztwo i najniższa cena idą w parze!

SiniatSINIAT Sprężynka dwuhakowa, op. 200 szt. SWD do petów sufitowychy, 4042393
1,93 zł brutto/1szt.

SiniatSINIAT Wieszak do poddaszy Nida WP 60 250mm , grzybek op. 100 szt. 4043170
3,34 zł brutto/1szt.

SiniatSINIAT kołek rozporowy szybkiego montażu NIDA 8x60 mm,100 szt. 4042483 bierbach
33,64 zł brutto/1opakowanie

SiniatSINIAT Profil kapeluszowy Nida 48/15, długość 3000 mm, wiązka ma 10 szt., 4042413
39,99 zł brutto/1szt.(13,33 zł / m brutto)

SiniatSINIAT Dybel sufitowy metalowy GS 6 x 40 Bierbah, 100 szt., do stropów żelbetowych, 4042478
113,73 zł brutto/1opakowanie(1,14 zł / szt. brutto)

SiniatSINIAT Taśma narożnikowa Nida z wkładką metalową 50 mm, 30 mb, 4079229
65,30 zł brutto/1Rolka(2,18 zł / m brutto)

SiniatSINIAT Wkręt samowiercący z borem NIDA 3,5 x 35 mm do grubych profili met., 1000 szt., 4042502
89,16 zł brutto/1opakowanie(0,09 zł / szt. brutto)

SiniatSINIAT Wkręt NIDA 3,5 x 35 mm do profili metalowych, 1000 szt. 4042496
60,31 zł brutto/1opakowanie(0,06 zł / szt. brutto)

SiniatSINIAT Wkręt 4,2 x 13 mm TEX Flat head, 500 szt., pchełki z borem do profili metalowych, 4058881
71,65 zł brutto/1opakowanie(0,14 zł / szt. brutto)

SiniatSINIAT Wkręt NIDA na taśmie 3,5 x 25 mm, 1000 szt. do profili magazynkowy, 4055366
98,40 zł brutto/1opakowanie(0,10 zł / szt. brutto)

SiniatSINIAT Wkręt do drewna Nida 3,5 x 45 mm, 500 szt., do mocowania płyt GK, 4042505
50,72 zł brutto/1opakowanie(0,10 zł / szt. brutto)

SiniatSINIAT Wkręt samowiercący z borem NIDA 3,5 x 25 mm do grubych profili met., 1000 szt., 4042501
80,48 zł brutto/1opakowanie(0,08 zł / szt. brutto)
SiniatSINIAT Wkręt do płyt Nida Sonic 3,5 x 30 mm, 1000 szt., do płyt akustycznych, 4047360
134,84 zł brutto/1opakowanie(0,13 zł / szt. brutto)

SiniatSINIAT Wkręty FixDens 4.2 x 42 mm do twardych płyt technicznych, op. 500 szt., 4087182
124,11 zł brutto/1opakowanie(0,25 zł / szt. brutto)

SiniatSINIAT Wkręty FixDens 4.5 x 80 mm do twardych płyt technicznych, op. 200 szt., 4088207
145,28 zł brutto/1opakowanie

SiniatSINIAT Wkręty FixDens 4.2 x 60 mm do twardych płyt technicznych, op. 250 szt., 4087183
96,53 zł brutto/1opakowanie(0,39 zł / szt. brutto)
PSB Kwapisz oferuje szeroki wybór produktów Siniat, wiodącego producenta kompleksowych systemów do suchej zabudowy, które umożliwiają szybkie i efektywne wykończenie wnętrz.
Kompleksowe Rozwiązania do Suchej Zabudowy
Siniat, będący częścią globalnej grupy Etex, specjalizuje się w dostarczaniu innowacyjnych i wysokiej jakości materiałów budowlanych. W ofercie PSB Kwapisz znajdziesz pełen asortyment produktów niezbędnych do realizacji projektów związanych z suchą zabudową:
- Płyty gipsowo-kartonowe (GKB, GKF, GKBI): Dostępne są standardowe płyty do ogólnego zastosowania, jak również specjalistyczne, takie jak Siniat Nida Ogień (odporne ogniowo, do systemów biernej ochrony ppoż.) oraz płyty o podwyższonej odporności na wilgoć, dopuszczone do stosowania w pomieszczeniach o względnej wilgotności powietrza do 70%.
- Profile i elementy montażowe: Oferta obejmuje metalowe profile ścienne i sufitowe, a także innowacyjne akcesoria Siniat, które ułatwiają i przyspieszają montaż, zapewniając precyzję i estetykę wykonania.
- Masy szpachlowe i gipsy: W asortymencie znajduje się m.in. Gips szpachlowy Nida Finisz, idealny do wykończeń.
- Produkty Smart: PSB Kwapisz oferuje również produkty z linii Siniat Smart, które dzięki zastosowanej technologii mają ograniczony ślad węglowy, co jest rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska.
Profesjonalizm i Wsparcie
Wybierając produkty Siniat w PSB Kwapisz, decydujesz się na materiały, które od ponad 160 lat wyznaczają standardy w zakresie jakości, trwałości i bezpieczeństwa. Nasz skład budowlany jest przystosowany do obsługi dowolnej inwestycji budowlanej, oferując materiały do budowy i remontu domów, wraz z usługami takimi jak dostawa.
Dlaczego Siniat?
Siniat to nie tylko producent bogatego asortymentu materiałów wykończeniowych, ale przede wszystkim dostawca kompleksowych rozwiązań systemowych, które pozytywnie wpływają na finalny efekt, koszty i czas prac remontowych. Rozwiązania te oparte są na badaniach w zewnętrznych jednostkach badawczych, Centrum Rozwoju Technicznego Siniat oraz wieloletnim doświadczeniu.
Siniat – Systemy suchej zabudowy nowej generacji w PSB Kwapisz
Siniat to ceniony producent innowacyjnych systemów gipsowo-kartonowych, oferujący rozwiązania o najwyższych parametrach izolacyjności i wytrzymałości. W PSB Kwapisz zapewniamy maksymalną dostępność produktów tego producenta, oferując wykonawcom indywidualne wyceny oraz specjalne warunki hurtowe. Systemy Siniat stanowią technologiczną alternatywę dla marek Knauf, Rigips czy systemów gipsowych Atlas.
Normy i wymagania techniczne – Jakość Siniat w świetle przepisów
Produkty Siniat spełniają rygorystyczne normy europejskie, co jest kluczowe przy odbiorach technicznych budynków. Kluczowa dla płyt jest norma PN-EN 520+A1:2012 (Płyty gipsowo-kartonowe -- Definicje, wymagania i metody badań).
Zgodnie z zapisami normy PN-EN 520, płyty specjalistyczne, takie jak Nida Twarda (typ DEFHI1IR), muszą spełniać podwyższone wymagania:
"Płyty o zwiększonej wytrzymałości na uderzenia (typ I) oraz zwiększonej twardości powierzchniowej (typ R) powinny charakteryzować się odpornością na uderzenia ciałami twardymi, zapewniając trwałość przegrody w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Dodatkowo płyty typu H2 muszą wykazywać całkowitą absorpcję wody nie większą niż 10% po 2 godzinach zanurzenia".
W przypadku systemów ogniochronnych, Siniat opiera się na normie PN-EN 13501-2, która cytuje:
"Klasyfikacja ogniowa elementów budowlanych i rodzajów konstrukcji musi być oparta na wynikach badań odporności ogniowej. Płyty typu F (np. Nida Ogień Plus) są projektowane tak, aby zachować spójność rdzenia gipsowego w warunkach pożaru dzięki zbrojeniu z włókna szklanego".
Kluczowe grupy produktowe w naszej ofercie:
- Płyty G-K: Seria Nida Expert (standard), Nida Woda, Nida Ogień Plus oraz pancerna płyta Nida Twarda.
- Systemy Specjalistyczne: Płyty cementowe Bluclad (na elewacje) oraz system Solidtex (ekstremalna wytrzymałość na obciążenia).
- Masy i Gipsy: Gips szpachlowy Nida Start, masa do spoinowania Nida Planfix oraz gotowa gładź Nida Efekt.
- Konstrukcje: Profile stalowe Nida C, U, UA oraz akcesoria montażowe o sprawdzonej grubości stali.
Porady ekspertów i ciekawostki:
- Porada: Przy budowie ścian o wysokich wymogach akustycznych (np. między pokojami), zastosowanie płyty Nida Cicha pozwala na uzyskanie izolacyjności wyższej o kilka decybeli przy tej samej grubości ściany, co w przypadku standardowych płyt konkurencji (np. Knauf A czy Rigips PRO).
- Ciekawostka: Siniat jako jeden z niewielu producentów oferuje program recyklingu płyt g-k, co wpisuje się w najnowsze normy ekologiczne (BREEAM, LEED) i pozwala inwestorom na uzyskanie dodatkowych punktów certyfikacji środowiskowej.
Przykładowe wyliczenie zapotrzebowania (Ściana działowa 50 m²):
Dla ściany Nida System (wys. 2,6m, rozstaw profili co 60 cm, dwustronne opłytowanie):
- Płyty Nida Expert 12,5 mm: ok. 35 arkuszy (z zapasem na docięcia).
- Profile pionowe Nida C75: ok. 28-30 sztuk (3 mb).
- Profile poziome Nida U75: ok. 8-10 sztuk (4 mb).
- Masa Nida Start + Nida Finisz: ok. 25 kg gipsu szpachlowego i 25 kg gładzi gotowej.
Dlaczego PSB Kwapisz?
Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem Siniat, co gwarantuje najniższe ceny hurtowe i stałą dostępność pełnego systemu (płyty, profile, chemia). Jeśli szukasz profesjonalnej alternatywy dla płyt Knauf Diamant lub systemów Rigips Habito, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę. Zapewniamy fachowe doradztwo techniczne i dostawę na terenie całego kraju.



















